Vi bruger cookies for at hjælpe med at levere vores tjenester. Ved at bruge websitet accepterer du vores brug af cookiesOk

Kontakt

Kongeligeslotte.dk

Drejer din henvendelse sig om åbningstider, omvisninger, gruppebesøg, aktiviteter, udstillinger eller billetter, skal du kontakte det enkelte slot. 

Christiansborg Slot

Christiansborg Slotsforvaltning
Prins Jørgens Gård 1
1218 København K
Tlf: 33 92 64 92
E-mail: christiansborg@natmus.dk

Kronborg Slot

Kronborg 2 C
3000 Helsingør
Tlf: 49 21 30 78
E-mail: kronborg@natmus.dk

Fredensborg Slot

Slottet 1B
3480 Fredensborg
E-mail: post@slks.dk
Telefon: 33 95 42 00 

Eremitageslottet

Tlf: 33 92 70 85 (hverdage fra kl. 10-14)
E-mail: eremitageslottet@natmus.dk

Kongelige Slotte

PR- og Marketingansvarlig for Christiansborg Slot, Eremitageslottet og Kongernes Lapidarium
Anne Veith
Tlf.: 4120 6064
E-mail: anne.veith@natmus.dk

PR- og marketingansvarlig for Kronborg Slot
Maiken Enggaard
Tlf.: 4120 6095
E-mail: maiken.enggaard@natmus.dk

Konference- og Eventarrangør
for Kronborg

Christina Elmetofte
Tlf.: 4925 0303/4120 6647
E-mail: ceo@natmus.dk

Konference- og Eventarrangør
for Kronborg

Petra Sandén Azzi
Tlf.: 4925 0304/ 4120 6642
E-mail: petra.sanden@natmus.dk

Leder for Drift og Publikumsservice på Kronborg Slot
Maria Christensen
Tlf.: 41 20 68 66
E-mail: mcr@natmus.dk

Konference- og Eventarrangør
for Christian 4.s Bryghus

Anette Nielsen
Tlf.: 4120 6841
E-mail: anette.nielsen@natmus.dk

Event Manager for Slotshaverne
Zoja Agabalian
Tlf.: 50835284
E-mail: zoa@slks.dk

Besøgskoordinator for Christiansborg Slot
Jacob L. Frandsen
Tlf.: 33 92 6492
E-mail: christiansborg@natmus.dk

Kontakt til webshop 
E-mail: kgl.shop@natmus.dk

Kommerciel chef 
Catharina Hegedüs Rasmussen 
Tlf.: 4120 6640
E-mail: chs@natmus.dk