Vi bruger cookies for at hjælpe med at levere vores tjenester. Ved at bruge websitet accepterer du vores brug af cookiesOk
Slotsgården på Kronborg Slot. Foto: Thorkild Jensen

Medarbejdere ved Kronborg Slot

Find medarbejdere ved Kronborg Slot.

Slotschef

Mikael Rasmus Nielsen
Tlf.: 4120 6090
E-mail: mne@natmus.dk

Enhedssekretær 

Anita Pedersen
Tlf.: 4120 6063
E-mail: anita.pedersen@natmus.dk

Omvisninger/Reception

Tlf.: 4921 3078
E-mail: kronborg@natmus.dk

Presse- og Marketingkoordinator

Nikki Jeffries
Tlf: 4120 6065
E-mail: nikki.jeffries@natmus.dk

Leder for Drift og Publikumsservice

Maria Christensen
Tlf.: 4925 0314
E-mail: mcr@natmus.dk

Besøgskoordinator

Laura Noelle Kiel
Tlf.: 4925 0306
E-mail: laura.kiel@natmus.dk

Formidlingsinspektør

Jane Korsbæk Nielsen 
Tlf.: 4120 6098
E-mail: jane.korsbaek.nielsen@natmus.dk

Formidlingsassistent

Bent Jørgensen
Tlf.: 4925 0311
E-mail: bent.joergensen@natmus.dk

Konference- og Eventarrangør 

Petra Sandén Azzi
Tlf.: 4925 0304/ 4120 6642
E-mail: petra.sanden@natmus.dk

Butiksleder

Frank Mail
Tlf.: 4120 6645
E-mail: frank.mail@natmus.dk

Vagtmester

Kenneth Andersen
Tlf.: 4120 6862
E-mail: kenneth.andersen@natmus.dk

Servicemedarbejder

Tom Christiansen
Tlf.: 4925 0320/4120 6863
E-mail: tom.christiansen@natmus.dk